Az SOS Tisza-tó néven, április 4-6. között megrendezett nagyszabású szemétszedésen minden korábbi évet megdöntve 10 és fél tonna hulladékot szedtek össze az önkéntes résztvevők. A három nap alatt közel 400 vállalati és civil résztvevő áldozta idejét és energiáját a Tisza-tavon csak „Szemét-szigetnek” becézett, másfél kilométer hosszú, keskeny szakasz kitakarítására. Az eseményt Ljasuk Dimitry filmes és reklámügynöksége a Pozitivo Digital Kft. szervezte az MVÜK-val társszervezésben.
Ez már a második közös szenétszedésünk a Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közösségével. Idén 27 vállalat támogatta a szemétszedést, ami fantasztikus hangulatban telt. “Nagyon büszke vagyok, hogy a Pozitivo néhány munkatársa is részt vett a szemétszedésen és a szervezési feladatokban is. Köszönöm!” - mondta Ljasuk Dimitry A Pozitivo Digital tulajdonosa.

A háromnapos szemétszedő akció alatt szinte minden évszakot megtapasztalhattak a résztvevők, hiszen a bolondos áprilisi időjárásnak köszönhetően a szikrázó, meleg napsütéstől, a szeles, záporos tavaszon át, még hóesést is kaptak a lelkes szemétszedők.
A Tisza-tó két legnagyobb szemétszedési eseménye a nyári „Tisza-tavi Pet Kupa” és az „SOS Tisza-tó” vállalati és lakossági szemétszedés tavasszal. A most megtartott akció során az eddigi legnagyobb mennyiségű hulladékot sikerült összegyűjteni, így a 10 és fél tonna szemét rekordnak számít a Tisza-tavi szemétszedések eddigi történetében.

A kikötőben, egy teherautó platóján kialakított mobil válogatósoron különszedték a még újrahasznosítható PET-palackokat, a HDPE, PP és PE műanyagokat, az üveg- és fémhulladékot. Elkülönítették a kommunális, illetve a veszélyes anyagokat is, legyen az szilárd hulladék vagy folyadék, mint például az olaj vagy gyógyszeripari termékek.
A szemétszedéshez szükséges biztonsági felszereléseket és eszközöket az MVÜK tagvállalatai biztosították, emellett helyi vállalkozók is segítették az akciót. Összesen 27 magyar vállalat támogatta az eseményt, akik a pénteki napon az MVÜK-val együtt el is jöttek szemetet szedni dolgozóikkal, és ezen a napon a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai is csatlakoztak az akcióhoz.
Részletes sajtóanyag és képgaléria az SOS Tisza-tó weboldalon ››
„Egyik szemem sír, a másik nevet. Kiábrándító, hogy létezik ennyire tragikusan szennyezett folyószakasz, Magyaroszágon, ráadásul pont a szeretett tavon, ahol felnőttem, ami az UNESCO világörökség része és a Hortobágyi Nemzeti Park területe. Másfelől boldog vagyok, hogy ilyen hatalmas mennyiséget gyűjtöttünk össze és hogy ennyire komolyan vették a résztvevők a Tisza megtisztítását. Szívvel lélekkel csinálták, példát mutatva és egyben újra felhívva a figyelmet a problémára. Bízom benne, hogy egyre erősebb politikai akart lesz itthon és a környező Tisza menti országokban is, hogy végre megoldják és felszámolják a problémát. De ez még várhatóan hosszú évekbe, vagy évtizedekbe fog kerülni. Addig meg csak ránk civilekre és támogató vállalatokra számíthat a természet.” - mondta a főszervező, Ljasuk Dimitry.